Pondělí: Vítězství a prohry

24. únor 2014

Jakou výhru či prohru považujete ve svém životě za nejdůležitější? Jste stále aktivní? Pokud ano, o jaké sporty se zajímáte? Jak často si uděláte čas na pohyb? Dívali jste se na přenosy ze zimní olympiády v Soči? Fandili jste našim sportovcům? Kdo z nich vás nejvíc překvapil?

XXII. zimní olympijské hry v Soči jsou za námi, skončily včera. V porovnání s Vancouverem 2010 se rozdalo 98 sad medailí, tedy o 12 více. O dvanáct soutěží se rozšířila sportovní nabídka. Odhaduje se, že hry stály přes 50 miliard dolarů, tedy pětkrát více než původní odhady olympijského výboru a více než dvojnásobek nákladů předchozích her v Londýně. ZOH v Soči tedy budou nejdražšími olympijskými hrami v historii.


Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.