Pondělní Noční linka: Jak jste letos vyřešili dárky pro vaše nejbližší?

21. prosinec 2020

Už několikrát v Noční lince zaznělo, že letošní doba je v mnohém jiná. Mohli jsme ji využít k zamyšlení, co můžeme udělat jinak. V předešlých letech jsme hovořili o tom, že se často honíme za předvánočními nákupy, že to není dobré. Jaké dárky máte pro vaši rodinu, děti, vnoučata? Objednávali jste je přes internet nebo jste je sháněli na poslední chvíli v obchodech?

Případně jste došli k rozhodnutí, že si letos dárky vyrobíte sami? Existuje i možnost, že jste si doma řekli, že letos dárky řešit nebudete, že poselství Vánoc je úplně v něčem jiném? Podělte se s námi ostatními o vaše vyprávění.

Dar je něco cenného nebo žádoucího, co se prostřednictvím darování dobrovolně převádí z majetku dárce do vlastnictví obdarovaného. Nemusí jít vždy o hmotné dárky, potěší nás i dárek, kdy nám někdo např. složí pěknou písničku atd.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.