Pondělní Noční linka: Kniha - přítel člověka

19. listopad 2018

Listopad je měsíc, kdy je velmi sychravé počasí, ideální čas na to, abychom se začetli do knih, na které jsme v létě neměli čas. Jaké knihy vám dělají radost? Máte rádi romány nebo dáváte přednost literatuře faktu? Vyhledáváte i v pokročilejším věku učebnice, např. cizích jazyků?

Máte oblíbené knihy, kterých byste se rozhodně vzdát nechtěli? Kde čtete rádi? Máte speciální místo, oblíbené křeslo nebo čtete před spaním v posteli? Začetli jste někdy i do divadelních scénářů? Sbíráte např. staré kuchařky nebo jiné historicky vzácné knihy?

Kniha je sešitý nebo slepený svazek listů nebo skládaný arch papíru, kartonu, pergamenu nebo jiného materiálu, popsaný, potištěný nebo prázdný s vazbou a opatřený přebalem. Kniha je též literární práce nebo hlavní oddíl této práce. Kniha publikovaná v elektronické formě se nazývá elektronická kniha (e-kniha) nebo e-book. Osoba se zaujetím pro knihy je označována jako bibliofil nebo knihomil. Člověk s chorobnou touhou psát knihy je označován jako grafoman, s nutkáním vydat vlastní knihu typoman.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.