Pondělní Noční linka: Léto u nás na chalupě!

15. červenec 2019

Chalupaříte? A chalupaříte rádi, nebo už vás starosti okolo chalupy a udržování všeho v pořádku zmáhají? Co je krásného na chalupaření? Znáte se s ostatními chalupáři ve vašem okolí? Trávíte spolu třeba i společné letní chvíle? Jezdili jste už jako děti s rodiči na chalupu nejen na prázdniny, ale i na víkendy? A jezdili jste s nimi rádi?

Chalupaření to je v naší zemi opravdu fenomén. Snad nikde na světě lidé tolik nejezdí na víkendy opečovávat svá víkendová sídla jako u nás chalupáři a myslím, že většina z nich s vášní a láskou. A co vy?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.