Pondělní Noční linka: Nenaplněné touhy, sny a přání

5. srpen 2019

Máte přání, které se vám ještě nepodařilo splnit? Co děláte proto, aby k jeho naplnění došlo? Slíbili jste někdy někomu něco, co jste nedodrželi? Není čas to napravit? Nedočkali jste se vy naplnění daného slibu, proč se tak stalo? Jaké sny se vám honí hlavou? Toužili jste po něčem tak moc, že vás to v určitých ohledech v životě limitovalo? Co to bylo? Podělte se s námi o vaše zkušenosti.

Splnit si přání je snem asi každého z nás. Říká se, že když si jdeš za svým snem pomalu, ale jistě, věříš v jeho naplnění, že se to musí podařit.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.