Pondělní Noční linka: Retrohrátky

9. listopad 2020

Na které z her svého dětství si vzpomínáte a které jste měli nejraději? Jsou dnešní děti "ochuzené o mnohé hry" a nebo toho mají prostě daleko více, než jste měli co by děti vy? Máte ještě doma nějaké hry z doby dávno minulé? A požíváte je? Hrají si snimi třeba vaše děti či vnoučata? Všimli jste si, že se některé hry začaly vyrábět znovu a že je to vlastně skvělý podnikatelský nápad?

Zaskáčeme si přes gumu, zacvrnkáme kuličky, nebo si dáme přebírání provázku, tak takhle nějak bude asi vypadat naše vzpomínání nejen na naše dětství, ale i na hry, které třeba už dávno neexistují, ale zůstaly v naší paměti!

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.