Pondělní Noční linka: Tajemná a kouzelná vánoční noc!

24. prosinec 2018

Jak si užíváte a jak jste si užili dnešních svátečních vánočních chvil? Máte rádi tyhle svátky klidu, pohody a pohádek? Jak vzpomínáte na vánoční dny ze svých dětských let a čím pro vás byl Štědrý den? Jaká jste si užili největší překvapení? A nebo, kdy pro vás v životě byl nějaký den tím štědrým, bez ohledu na datum 24. prosince?

Někdo má Vánoce hodně rád a někdo zase o něco méně, někdo se na ně hodně těší a týdny před svátky připravuje vše možné doma, aby to vše bylo připraveno, aby bylo navařeno a napečeno a pak aby se spolu mohli sejít blízcí a známí a poseděli, popovídali či si předali třeba jen drobné dárky.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.