Pondělní Noční linka: Umění zažádat o vyšší plat

7. srpen 2023

Kdo by si nepřát vydělávat více peněz a mít vyšší výplatu. Myslíte si, že byste si ji zasloužili, ale vedení se stále nemá k tomu, aby vám ji zvýšilo? Možná je na čase vzít iniciativu do vlastních rukou.

Pokud vás zrovna napadlo si říci o vyšší plat, neběžte hned za šéfem. Nejdříve se důkladně připravte. Jak? Jak si má člověk vytvořit obhajobu toho, proč si vyšší plat zaslouží?

Máte s tím zkušenost?  Byl pro vás v životě problém zažádat si o vyšší plat? Dosáhli jste svého? Nebo jste se celá léta rozmýšleli, až na žádost o zvýšení platu nikdy nepřišlo? Umíte jednat asertivně a racionálně? Nebo jste se báli emocí? Chce to asi velkou dávku sebevědomí, že? Zavolejte nám vaše rady, jak si říci o vyšší plat.

Na vaše názory a zkušenosti bude čekat Jarka Barboříková ve zlínském studiu Českého rozhlasu na telefonním čísle 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz.

Těším se na Vás!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.