Pondělní Noční linka: Zajímavá místa v kraji, kde žijeme

31. srpen 2020

Kam a na co konkrétně byste nás pozvali ve vašem kraji nebo v blízkosti vašeho bydliště? Co vše je u vás zajímavého a co stojí za to, aby o tom věděli i ostatní? Kam vy sami rádi jezdíte na výlety, či chodíte na procházky?

Každý z nás někde bydlí a žije, nebo jezdí třeba na chalupu. A v každém místě je něco zajímavého, co stojí za návštěvu. A protože se o letošních prázdninách výrazně méně cestuje do zahraničí, z důvodů nám všem dobře známým, tak hledáme alternativy tady u nás v České republice. Pozvěte nás právě na ta vaše oblíbená a vzácná místa!

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.