Pondělní Noční linka: Zvířecí útulky

17. leden 2022

Máte osobní zkušenost se zvířetem z útulku? Proč jste se rozhodli vzít si zvíře z útulku? Znali jste jeho historii? Kde bylo zvíře předtím, než se do útulku dostalo, jak se s ním zacházelo? Vybralo si vás zvíře samo, tzv. na první pohled? Jak jste soužití zvládli, jste spolu v jedné domácnosti stále? Dostalo se k vám zvíře jiným způsobem, zatoulalo se k vám z terénu opuštěné zvíře?

Zvíře jako každý živý tvor potřebuje péči a naši lásku. Jak říkal můj tatínek, o zvířátko se musíš starat každý den, i v sobotu a v neděli. Před časem se k nám zatoulala opuštěná kočička, která po pěti měsích přivedla před zimou i tři koťata. Zatím se o ně staráme o všechny, ale koťatům budeme muset najít časem nový domov. Budu se těšit na vaše zkušenosti se zvířaty z útulku i s těmi, která se k vám dostala jinými cestami.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?