Potřebujete na stavbě udělat strop? Zkuste ten keramický

21. únor 2015

Chystáte se na jaře konečně dokončit stavu rodinného domku nebo potřebujete pouze dostavět garáž? Pokud chcete využít tradiční způsob stavby, mít co nejmenší investice a navíc stavět jednoduše, využijte novinku - tzv. keramické stropy.

Keramický strop je v různých variantách – ale ve svém základu se skládá z keramické vložky, z nosníků a z betonu, kterým se strop dokončuje. Tloušťka betonu a varianty jednotlivých vložek se liší podle rozpětí a nosnosti stropu, který je potřeba zrealizovat.

Na výběr jsou tedy dvě hlavní varianty keramických stropů. V případě stropu Miako se jedná o skladbu keramických vložek a keramobetonových nosníků, které jsou dodatečně vyztuženy například kari sítěmi a zabetonovány.

Typ Hurdis je naopak systém ocelových nosníků, do kterých se jednotlivé stropní vložky vkládají – jsou delší, takže je potřeba méně nosníků. A to je hlavní výhoda tohoto systému. Ocelový dlouhý nosník typu Hurdis je totiž zároveň nosným prvkem celého stropu. Poté už dochází k zabetonování vrstvy nad stropními vložkami, a strop je hotový...

Všechny rady jak postupovat, nám prozradil Martin Urbanec ze společnosti KM Beta.

Spustit audio