Pozvánka: Gádžové jdou do nebe, aneb Comedy Ghetto

4. září 2021

V pondělí 6. září můžete vidět v Městské knihovně Praha představení oceňovaného divadelníka a filmaře Jiřího Havelky Gádžové jdou do nebe, s podtitulem Comedy Ghetto. V Praze se představení uskuteční v rámci světového romského festivalu Khamoro.

Gádžové jdou do nebe je představení inspirované výstupy stand up komiků. Na jeho přípravě se podílel celý herecký tým divadla Husa na provázku, těšit se můžeme na výkony Dalibora Buše, Dušana Hřebíčka, aj. Z řad Romů v představení hrají například Pavlína Matiová, David Tišer či Kristýna Richterová.

130minutová inscenace měla premiéru v květnu loňského roku. Některé ze stand-upů si dokonce herci psali sami.

Gádžové jdou do nebe se zabývá otázkou majoritního a minoritního života, rasismu a předsudky, proto bylo zařazeno do programu mezinárodního festivalu Khamoro. Představení je nabité emocemi – scény umí nejenom rozesmát, ale i rozesmutnit.

Představení Gádžové jdou do nebe se odehraje 6. září od 18 hodin v Městské knihovně v Praze na Mariánském náměstí.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.