Předpěstování letniček

8. březen 2014

Abychom se dočkali bohaté záplavy květů, musíme semínka některých letniček vysévat předem, na přelomu zimy a jara. Jedná se o druhy, které jsou na svých původních stanovištích vytrvalé, například hledíky, begonie, nestařce, lobelky a další tradiční letničky.

V lednu a únoru jste už určitě vyseli begonie nebo pelargonie, a co dál? Napověděla Alena Nováková z botanické zahrady v Praze.

Některé letničky můžeme vysévat i v dubnu - ty s rychlejším vývojem, například čínské astry, slunečnice nebo měsíčky. U nich ale předpěstování trochu ztrácí smysl, protože semínka některých z nich v dubnu vyséváme rovnou do záhonu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.