Při jarním hnojení trávníku se vyplatí počkat na správné počasí
Dřív než začneme s přihnojováním trávníku po zimě, je potřeba ho vyčistit. Ideální jsou k tomu pružné hrábě, které dobře kopírují terén. Krátkými, trhavými pohyby ho zbavíme organických zbytků. Poté následuje hnojení.
„U jarního hnojení musíme počkat na dobré počasí. Hnojit má smysl ve chvíli, kdy trávník chce růst. A to je ve chvíli, kdy je relativně teplo, okolo 15 °C, a navíc když je vlhko. Obecně platí pravidlo, že nikdy nehnojíme do suché půdy, trávník musí být vždycky buď zalitý, nebo přirozeně zavlažený deštěm,“ zdůrazňuje zahradník Pavel Chlouba.
Formy hnojiva
Podle obsahu živin se hnojiva rozdělují na jarní a podzimní. Podle struktury pak na granulovaná a tekutá a prášková.
Tekuté a práškové hnojivo rozmícháváme vždy v konvi s vodou, následně aplikujeme. Výhodou je okamžitý účinek, funguje jako infuze.
Granulované hnojivo se používá formou rozhozu po trávníku, buď ručně, nebo za pomoci speciálního vozíku. Podle složení může fungovat i zásobně.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.
Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu


Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET
Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser