Regionální stanice Českého rozhlasu představí Kriminální případy Čech, Moravy a Slezska

2. březen 2018

Dramatizace skutečných případů vycházející z policejních spisů představí zajímavé kauzy z celé republiky. Seriál se přitom připravoval a natáčel přímo v jednotlivých regionálních studiích Českého rozhlasu.

Kriminální případy Čech, Moravy a Slezska – to je název nového seriálu, který od 5. března přinesou ve svém večerním vysílání regionální stanice Českého rozhlasu. Zatím je vybráno 40 případů. Každý z nich vzniká jako pětidílný seriál, který posluchači regionálních stanic uslyší vždy od pondělí do pátku v půl desáté večer.

„Případy jsme vybírali tak, aby měly přesah. V prvních dílech se vrátíme třeba k prvnímu případu u nás, kdy pachatele pomohla usvědčit analýza DNA, nebo k vraždě ze začátku 80. let, o které se dlouho nesmělo mluvit, protože vrahem byl voják sovětské armády,“ řekl ředitel regionálního vysílání Českého rozhlasu Jan Menger.

Jednotlivé případy se připravují a natáčejí v regionálních studiích Českého rozhlasu, představují se v nich i herci tamních divadel. Ke spolupráci na projektu se podařilo získat jak renomované spisovatele typu Petra Stančíka nebo Emila Hakla, tak i zkušené publicisty – specialisty na krimi.

„Autenticitu seriálu dodává především to, že autoři při psaní pracují s dobovými články, archivními materiály a často jsou v kontaktu přímo s kriminalisty, kteří se na vyšetřování daného případu podíleli,“ dodala ředitelka Výroby Českého rozhlasu Kateřina Konopásková.

Emil Hakl

Seriál kriminálních případů Čech, Moravy a Slezska mohou posluchači sítě regionálních stanic Českého rozhlasu (tedy i ve vysílání Českého rozhlasu Ostrava) slyšet od 5. března vždy od pondělí do pátku v půl desáté večer. Pokud ale někdo z posluchačů některý díl nestihne, může si ho poslechnout ze záznamu. Všechny díly Kriminálních případů Čech, Moravy a Slezska totiž po odvysílání zůstanou k poslechu na internetu, na webových stránkách regiony.rozhlas.cz.

„V regionech dlouhodobě vzniká spousta zajímavých pořadů pro celoplošné stanice Českého rozhlasu. Jsem rád, že se nám teď podařilo vytvořit seriál z regionů pro regiony. Věřím, že to posluchači ocení,“ doplnil ředitel Regionálního vysílání Jan Menger.

autor: bbu
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.