Sečská traverza

25. listopad 2019

Na přelomu 80. a 90. let minulého století se v tehdejším Československu neměnily jen společenské pořádky. I zločin se začal ubírat jinými cestami. Ačkoli oficiálně byl trest smrti zrušen, v podsvětí popravy právě začínaly. Přečtěte si případ vraždy podnikatele přivázaného k železné traverze.

V roce 1992 našli v Sečské přehradě na Chrudimsku zastřeleného muže. A vzápětí policejní potápěči při hledání vražedné zbraně na dně nádrže objevili další tělo, tentokrát přivázané k železné traverze. Patřilo bývalému podnikateli.

Východočeští kriminalisté tak začali rozplétat podivný případ brutálního vyřizování účtů mezi někdejšími společníky. Komu ale patřilo první tělo a měly obě vraždy nějakou souvislost?

Na to se zaměří vyšetřovatelé dalšího Kriminálního případu Čech, Moravy a Slezska, který pro Český rozhlas na motivy knihy Miroslava Antla Gaunery nemám rád upravil Milan Dus.

V režii Pavla Krejčího účinkují herci královéhradeckého Klicperova divadla Jan Vápeník, Filip Richtermoc a Kamila Sedlárová.

autor: Pavel Kozler
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.