Sliby pohledem Tóry, festival Ameropa a pražská židovská obec po roce 1945

15. červenec 2012

Na úvod pořadu jsme připravili rabínské zamyšlení k části Tóry. Poté vás pozveme do pražské Jubilejní synagogy, kde se je možno na výstavě seznámit s poválečným životem pražské židovské komunity.

Hostem našeho rozhovoru bude Lenka Lichtenberg, která minulý měsíc vystoupila v Praze na koncertu židovských tradičních, současných i vlastních autorských liturgických písní.

Budeme informovat o připravovaném hudebním projektu „Mazkeret“ a připomeneme osobnost jednoho z nejvýznamnějších lingvistů 20. století, Romana Osipoviče Jakobsona.

Závěr naší dnešní půlhodiny, kterou nás budou provázet hebrejské písně v podání Lenky Lichtenberg, jsme vyhradili krátkým zprávám z židovského světa.

Pořad s hudbou (pouze k poslechu):

Pořad bez hudby (k poslechu i ke stažení):

autor: Leo Pavlát a kolektiv
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...