Sobota: Musíme si pomáhat - dobrovolnictví

8. červen 2013

Jaký vztah máte k dobrovolným hasičům nebo dobrovolnictví obecně? Chtěli byste jim prostřednictvím noční linky poděkovat? Jste sami členy nějakého dobrovolnického sdružení?

Ochota nezištně pomáhat, podat pomocnou ruku patří k tomu, o co se opírají solidární lidské společnosti nejen ve vypjatých chvílích, které momentálně prožívá naše země. O dobrovonících a dobrovolnnictví určitě stojí zato mluvit nejen tehdy, kdy je třeba každé lidské ruky. Za dobrovolnickou službou prací a pomocí bližním často stojí hodiny trpělivé soustavné práce jednotlivců i dobrovolnických organizací a spolků. K těm nejpočetnějším patří i dobrovolní hasiči. V současnosti sice zasahují "dobráci" na řadě míst, zachraňují životy a pomáhají odstraňovat škody, která napáchala velká voda, ve "všedních dnech" ale trénují mládež a jejich spolky jsou často centry veřejného života v menších obcích a městech.

Své příběhy volejte Romanovi na telefonní číslo 731 800 900.


autor: Roman Stupka
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.