Sobota: Musíme si pomáhat - dobrovolnictví

8. červen 2013

Jaký vztah máte k dobrovolným hasičům nebo dobrovolnictví obecně? Chtěli byste jim prostřednictvím noční linky poděkovat? Jste sami členy nějakého dobrovolnického sdružení?

Ochota nezištně pomáhat, podat pomocnou ruku patří k tomu, o co se opírají solidární lidské společnosti nejen ve vypjatých chvílích, které momentálně prožívá naše země. O dobrovonících a dobrovolnnictví určitě stojí zato mluvit nejen tehdy, kdy je třeba každé lidské ruky. Za dobrovolnickou službou prací a pomocí bližním často stojí hodiny trpělivé soustavné práce jednotlivců i dobrovolnických organizací a spolků. K těm nejpočetnějším patří i dobrovolní hasiči. V současnosti sice zasahují "dobráci" na řadě míst, zachraňují životy a pomáhají odstraňovat škody, která napáchala velká voda, ve "všedních dnech" ale trénují mládež a jejich spolky jsou často centry veřejného života v menších obcích a městech.

Své příběhy volejte Romanovi na telefonní číslo 731 800 900.


autor: Roman Stupka
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...