Sobota: Neuvěřitelné zážitky při cestování vlakem

12. říjen 2013

Co všechno lze zažít ve vlaku? Jaká je vaše nejkurióznější příhoda spojená s železnicí a cestou vlakem? Je pro vás cestování vlakem každodenní rutinou, kdy celá země vstává nebo výletním prostředkem, setkáváním s krajinou?

Zrychlený vlak náhle stojí, asi tak v půli cesty, zbývá vzdát čest padlému stroji a zbytek dojít pěšky... To zpívá Petr Fiala s kapelou Mňága a Žďorp v písni s názvem I cesta může být cíl. A vaše cesta vlakem, na kterou nikdy nezapomenete? Transsibiřskou magistrálou? S fotbalovými fanoušky? Parou? Podzimní krajinou, lokálkou nebo "jen" s neobyčejnými lidmi?


autor: Roman Stupka
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.