Sobotní Noční linka: Co dokáží vaše šikovné a tvořivé ruce?

5. červen 2021

Co jste vytvořili, vyrobili vlastníma rukama? Vymysleli jste i nějaký šikovný "zlepšovák"? Možná vás ruce živí, možná vytváříte a vyrábíte různé dárky pro radost přátelům? 

Nápadů pro šikovné ruce je spousta. Mnoho lidí se věnuje ručním pracem jako je pletení, háčkování, práci se dřevem a další tvůrčí činnosti. Rodiče se snaží zapojit i své děti,babičky vnoučata, náměty sbírají i v knihách, které jsou psané hravou formou, něco na způsob hrajeme si a tvoříme.

Šikovné české ruce nevymizely a pořád se najdou tací, kteří dokáží z ničeho vytvořit nádherný dárek, hodný obdivu. A pokum mezi takové lidi patříte, budeme rádi, když popovídáte v dnešní Noční lince co tvoříte a třeba nám dáte i nějaký zajímavý tip,zlepšovák.

Rádi uslyšíme o vašem vyšívání, pletení, ale také modelování, vyřezávání,skládání nebo jiné tvořivé činnosti. Ruční práce jsou širokým tématem, bude záležet i na vás, jak ho v našem vysílání uchopíte.

Moderátor Noční linky Karel Sladký ví, že mezi posluchači Českého rozhlasu jsou mnozí šikovní tvůrci. Ví to i proto, že mu posílají své výtvory a vlastnoručně vyrobené dárky, ze kterých má velkou radost. Co vytváříte vy? Co jste dokázali vymyslet a vyrobit? K tématu mu můžete napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autoři: Karel Sladký , baj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...