Sobotní Noční linka: Co považujete ve svém životě za úspěch?

29. srpen 2020

Co je vaším životním úspěchem? Řekli byste o sobě, že jste úspěšní a v čem? Chopili jste se nějaké životní šance, příležitosti, která vyšla a vám přinesla úspěch a tedy i radost, naplnění?

Pro každého znamená slovo úspěch něco jiného. Úspěch bývá veličinou symbolizující nejen zisk, ale také možnost dělat zábavnou a naplňující práci, cestovat nebo mít příležitost se dostatečně seberealizovat. Je to zvláštní, ale zhruba jen pět procent lidí v průzkumech tvrdí, že dosáhli všeho, po čem v životě toužili.

Zbylých 95 procent přiznává, že nejsou úspěšní tak, jak by chtěli. Najímáme si osobní kouče, chodíme na přednášky, návodů a možných cest k úspěchu jsou plná knihkupectví.

Někdo kdysi řekl: „Úspěch je cesta, ne cíl. Štěstí musíme hledat na cestě, ne na jejím konci."

Během svého života potkáte lidi, kteří život prožívají naplno a chopí se každé příležitosti, a ty, kteří jen postávají a čekají, až jim šance spadne sama do klína.

Úspěch je více než nápad, je to stav mysli. Klíčem k jeho dosažení je chování, způsob myšlení a využívání příležitostí, které v průběhu života po své cestě potkáte. Ať jde o úspěch v osobním životě, nebo v podnikání, důležité je se naučit, že nic není samozřejmostí a že jeho dosažení je v především na nás.

Kdy jste byli v životě úspěšní a co jste pro to museli udělat? Na vaše příběhy a vyprávění se moc těší moderátor Noční linky Karel Sladký. Své příběhy mu můžete k tématu napsat přes tuto internetovou stránku nebo Karlovi zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autoři: Karel Sladký , baj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.