Sobotní Noční linka: Jakou radu byste dali rodičům malých dětí?
Rodiče často přemýšlejí, jak správně vychovávat své děti. Jak být autoritou, aniž by používali tvrdé tresty. Jak jste se k této otázce stavěli vy?
Jak jste se vyrovnávali s výchovou svých dětí? Používali jste tvrdé tresty, nebo jste spíše preferovali přátelský přístup? Jaké metody výchovy jste zvolili? A jak to hodnotíte po letech? Kdybyste měli možnost vrátit se zpět a změnit něco ve své výchově, co by to bylo a proč?
Máte nyní dobrý vztah se svými dospělými dětmi? Je něco, co vám na vaší výchově vyčítají? Kdybyste mohli rodičům malých dětí dát pouze jednu radu, jaká by to byla?
Svůj příběh zavolejte Jarce Barboříkové do zlínského studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těším se na Vás!
Související
-
Neplést užovku se zmijí. Výchova k ochraně přírody začíná ve škole
Planetě by mohlo pomoct, kdybychom přestali mít starost jenom o sebe a začali se ohlížet na životní prostředí i při obyčejné procházce.
-
Proč je etická výchova důležitá? Odpovídá Pavel Motyčka z Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži
V čem je etická výchova užitečná pro žáky i pro společnost a jak se k ní přistupuje v zahraničí? Nejsou etické „ctnosti“ zastaralé?
-
Děti svoje spory můžou řešit samy, až když vědí, jak se to dělá, říká autorka Vědomé výchovy
„Často to, když nás dítě štve, vůbec nejde o to dítě. Jde o nás, o naše dětství a o nějaké situace, které se staly kdysi dávno,“ říká Gabriela Přikrylová.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor


Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.