Sobotní Noční linka: Jsme v životě dostatečně vděční za to co máme?

8. srpen 2020

Nezapomínáme děkovat? Za co děkujete v životě vy? Jste vděčni za to, co jste dostali a komu za to děkujete? Změnilo slovo děkuji vyřčené z vašich úst váš život a pohled na život? Uvědomujete si, co všechno jste v životě dostali a za co můžete děkovat? Kdy a za co jste naposledy poděkovali?

Šamanka tradice kmene Lakotů a Hopiů prohlásila. Myslím, že bych mohla něco vzkázat, protože vidím mnoho lidí, kteří si stěžují a cítí se špatně, jsou v depresích a jsou negativní. A kdybych jim měla dát nějakou radu, řekla bych: "Začněte říkat Děkuji. Máte střechu nad hlavou, máte šaty, snědli jste tolik malých chlebů, že byste s nimi mohli naplnit celý dům. Matka Země vás krmila rostlinami, ovocem, šťávami, zvířaty, rýží, medem. Dostávali jste toho doposud hodně, měli jste učitele, rodiče, máte přátele. Můžete dýchat, cítit, kolem sebe máte krásu. Když se podíváte na své tělo, co pro vás dělají vaše plíce, co pro vás dělá vaše srdce. A nepotřebujete nic k tomu, abyste jen tak poseděli a byli živí, tak za to poděkujte. To je velký dar od Matky Země a Velkého Ducha."

Jste živí, uctívejte svůj život a buďte šťastní. Často o něco žádáme, prosíme, ale umíme i dostatečně děkovat? Děkujete za to, co už máte?

Na vaše vyprávění se moc těší moderátor Noční linky Karel Sladký. Můžete mu k tématu napsat nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autoři: Karel Sladký , baj
Spustit audio