Sobotní Noční linka: Kdy začínáte s přípravami na Štědrý den?

1. prosinec 2018

Dostala jsem roztomilý e-mail, v jehož příloze byl obrázek zcela vyčerpané matky s koštětem a kbelíkem v ruce a pod obrázkem byl text: Dámy ,uvědomte si že na Štědrý den k Vám přijde Ježíšek a ne hygienická stanice!

Nicméně už v minulé Noční lince jsem se dozvěděla, že některé posluchačky už mají umytá okna a pomalu začínají připravovat těsta na cukroví!

Jak máte rozdělené úkoly, aby doma v ten velký svátek bylo jako na zámku a vy dámy jste nebyly zcela vyčerpané? Podílí se na přípravách také váš manžel a děti? A pokud ano, jaké úkoly zvládají a co raději uděláte sama?

Musí být nutně umytá okna a na nich běloskvoucí záclony? Vydrhnuté parkety, lesknoucí se podlaha? Zdobíte nejen byt, ale také dům? A jak se vám líbí jeleni a chaloupky z barevných žárovek před některými domy?

Kdo a jak nakupuje dárky? Tlačíte se v supermarketech anebo využíváte internet?

Tohle a mnohem víc probereme v sobotní Noční lince a po půlnoci zapálíme první adventní svíčku.

autor: Marcela Vandrová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...