Sobotní Noční linka: Kdy začínáte s přípravami na Štědrý den?

1. prosinec 2018

Dostala jsem roztomilý e-mail, v jehož příloze byl obrázek zcela vyčerpané matky s koštětem a kbelíkem v ruce a pod obrázkem byl text: Dámy ,uvědomte si že na Štědrý den k Vám přijde Ježíšek a ne hygienická stanice!

Nicméně už v minulé Noční lince jsem se dozvěděla, že některé posluchačky už mají umytá okna a pomalu začínají připravovat těsta na cukroví!

Jak máte rozdělené úkoly, aby doma v ten velký svátek bylo jako na zámku a vy dámy jste nebyly zcela vyčerpané? Podílí se na přípravách také váš manžel a děti? A pokud ano, jaké úkoly zvládají a co raději uděláte sama?

Musí být nutně umytá okna a na nich běloskvoucí záclony? Vydrhnuté parkety, lesknoucí se podlaha? Zdobíte nejen byt, ale také dům? A jak se vám líbí jeleni a chaloupky z barevných žárovek před některými domy?

Kdo a jak nakupuje dárky? Tlačíte se v supermarketech anebo využíváte internet?

Tohle a mnohem víc probereme v sobotní Noční lince a po půlnoci zapálíme první adventní svíčku.

autor: Marcela Vandrová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.