Sobotní Noční linka: Naše země je malá, ale krásná

16. květen 2020

Jak moc máte zmapovanou naši zem? Kde vás to nadchlo a kam byste se ještě rádi podívali? Vracíte se na místo, které je vaší srdeční záležitostí, protože jste tam něco moc hezkého prožili? Považujete se za turisty? Míříte za historií, památkami a nebo raději do přírody a do našich hor? Kam vás to táhne?

Ať už se vypravíme do jakéhokoliv kraje naší země, je na co se dívat, co obdivovat. Jsou místa, ke kterým má člověk bližší vztah a proto se na ně rád vrací. Naše země je plná nádherných míst a památek a za celý lidský život bychom ji nestačili poznat a probádat. Co bohatství a krásných míst nabízí.

Mnoho z nás se určitě vždy těší na chvíle, kdy vezme batoh a vyrazí ven. Lidé plánují trasy výletů a nebo vyrážejí "naslepo". Kde to máte rádi vy a nakolik máte Čechy, Moravu a Slezsko probádané? O tom si budete povídat v Noční lince s moderátorem Karlem Sladkým.

Karel bude rád, když se připojíte a podělíte se i o své cestovatelské zážitky, ale i zatím nenaplněné cestovatelské touhy. A možná už máte jasno i v tom, kam byste rádi vyrazili letos, jaká místa zatím mezi vašimi zážitky chybí a proto byste je chtěli navštívit a jaké místo je vaší opravdu srdeční záležitostí a proč?

Na vaše příběhy se těší moderátor Noční linky Karel Sladký. Můžete mu k tématu napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autor: kas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...