Sobotní Noční linka: Opravdový kamarád

24. říjen 2020

Zažili jste opravdové kamarádství? Máte někoho, o kom můžete říct, že je to ten pravý kamarád? A jak se vlastně opravdový kamarád pozná? Je to vždy někdo z doby mládí, a nebo jej můžeme potkat i později, v dospělosti?

Co to vlastně je kamarádství?  Myslím, že to je přátelský vztah mezi lidmi, kteří se mají rádi a důvěřují si. S opravdovým kamarádem se dá dělat téměř cokoliv. Přece se říká, že ve dvou se to lépe táhne. Na kamaráda musí být spolehnutí a taky by měl i ta největší tajemství udržet v soukromí a nikomu to neříct. Kamarád pomůže i v těch nejtěžších chvílích, přece v nouzi poznáš přítele. Kamarády si vybíráme sami, nejsou nám „přiděleni" tak jako například rodina. To je moc dobrá zpráva, protože  výběr kamarádů je v našich rukou. Na druhou stranu to může znamenat spoustu trápení, protože někdy není lehké si kamarády najít. Kamarád je člověk, se kterým se cítíme dobře a máme k sobě vzájemnou důvěru. Ale - asi je pravda, že pro každého kamarádství znamená něco jiného. Co znamená kamarádství pro vás? A zažili jste opravdové kamarádství?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.