Sobotní Noční linka: Patenty kolem nás

10. červen 2023

Za tématem dnešní Noční linky stojí jedno výročí. Před 80 lety si maďarský emigrant László Bíró dal v Argentině patentovat kuličkové pero.

A tak bude dnes na telefonní lince 731 800 900 prostor pro vaše telefonáty a psané příběhy na téma patenty. Už zmíněné kuličkové pero, které dnes máme za samozřejmost, suchý zip, automobilové pneumatiky… ale kdoví, třeba i někteří z posluchačů a posluchaček mají své vlastní zkušenosti s vynálezy, na něž získali patent a dnešní Noční linka s Borkem Kapitančikem bude místem, kde se svojí invencí budou moci pochlubit.

Psát můžete také na e-mail linka@rozhlas.cz nebo do formuláře níže.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...