Sobotní Noční linka: Poprvé bez rodičů

19. červen 2021

Za necelé dva týdny nastane období prázdnin, dovolených, dětských táborů. A leckdo má právě s letními měsíci spojen i okamžik, kdy se coby malé dítě ocitl poprvé ve svém životě na delší dobu bez přítomnosti (ale i dozoru) rodičů.

Se vším, co k tomu patří, tedy zodpovědností sám za sebe, nutností samostatného rozhodování, dosud nepoznanou volností, ale i smutkem a pocitem obav z neznámého prostředí.

Bylo to „včera” nebo před dlouhými lety? Vybaví se vám ještě, jaké pocity jste měli a co všechno mělo za následek to, že jste se poprvé ve svém životě ocitli bez rodičů? Stalo se to při vašem prvním (pionýrském) táboře? Odeslali vás na letní ozdravný pobyt? Byli jste v dávných dobách (tedy bez mobilů, internetu) vystaveni plánovanému či neplánovanému odloučení?

Příkladů se dá jistě najít bezpočet a vašich příběhů jistě také. Prostor pro ně vám Borek Kapitančik v dnešní Noční lince může zaručit.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...