Sobotní Noční linka: Směnný provoz ANO nebo NE?

28. leden 2023

Dnešní Noční linku budeme věnovat naším pracovně aktivním létům. Budeme se vás ptát, jestli jste pracovali ve směnném provozu a jaké to bylo. Nebo na směny stále pracujete?

Jak jste zvládali noční směny? Jak se dají přežít ”dvanáctky”? Našli jste ve směnování nějaké výhody? Pracovali jste na celý úvazek nebo částečný? Zůstávali jste v práci dobrovolně přesčas? Mimochodem, věděli jste, že absolutně nejvíce času v práci tráví pracující v asijských zemích, třeba v Thajsku či Japonsku? Rekord drží Korejci - přes 2 300 hodin ročně. Zaměstnavatelé tu nejsou příliš zákonem omezeni a zaměstnanci v podstatě mohou pracovat i sedm dní v týdnu dvacet hodin denně! 

Svůj příběh zavolejte Jarce Barboříkové do zlínského studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těším se na Vás!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.