STO na sto způsobů

20. květen 2023

U příležitosti rozhlasové stovky připravily regionální stanice pro své posluchače speciální rubriku STO na sto způsobů. Kolik slov obsahujících tři po sobě jdoucí hlásky STO dokážou naši přední herci, muzikanti, textaři, spisovatelé nebo moderátoři vměstnat do jedné minuty?

Všechny epizody

Jak se s tímto zadáním popasovali například Jaromír Nohavica, Michal Viewegh, Ondřej Brzobohatý, Pokáč, Josef Fousek, Marie Tomsová, Zdeněk Junák, Ivo Jahelka, Halina Pawlowská nebo Eva Hudečková, se posluchači budou moci přesvědčit v květnových Humoriádách vždy od pondělí do pátku po 16. hodině.

Forma zpracování byla na jednotlivých autorech – posluchači tak uslyší například písně, fejetony, básně, minipovídky nebo krátká zamyšlení.

Už 100 let obdivujeme krásu a rozmanitost češtiny. NaproSTO!

Spustit audio

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.