Středa: Češi ‒ národ chovatelů?

19. říjen 2016

Jaké jste kdy chovali zvíře, které bylo vaším nejoblíbenějším miláčkem? Jaké nejmenší zvířátko a jaké největší zvíře jste kdy doma měli? Jak vám váš zvířecí miláček změnil život?

Vzpomenete na svoje zvířátka, které jste měli, když jste byli malými dětmi? A co vaše děti a vnoučata? A co zvířata na chov? Tedy krávy, kozy, králíci či vepříci? Jak je těžké pak udělat třeba po roce zabijačku a oblíbeného čuníka zbaštit?

Myslím, že v naší zemi má opravdu každý zkušenost s nějakým domácím mazlíčkem a ti, kteří bydlí na venkově a mají zahrady nebo pole, mají zase určitě zkušenosti i s chovem zvířat pro životní potřeby a zážitků se zvířaty, mají určitě také dost!

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.