Středa: Diety a Vánoce

21. prosinec 2016

Jak řešíte vánoční jídelníček, pokud musíte dodržovat nějaké diety? Chystáte vánoční cukroví, i když máte třeba cukrovku nebo alergii na ořechy? Hlídáte si vysoký cholesterol a šetříte například nemocný žlučník i o svátcích, nebo to risknete a řeknete si, že jednou za rok na Vánoce přece trocha majonézy nevadí?

Upravujete vánoční jídelníček, pokud je v rodině třeba někdo, kdo něco z tradičního jídelníčku nesmí a vy ostatní ano? A pokud jste se k dietním jídlům dostali až postupem času, jak jste si zvykali na změnu? Máte nějaké tipy a recepty na zdravý a dietní vánoční jídelníček?

V mnoha časopisech vychází spousta receptů na vánoční cukroví, ve kterých se nešetří máslem, cukrem, ořechy, čokoládou a dalšími ingrediencemi, které ne každý snese a ne každý je může konzumovat.

Znáte recepty na cukroví pro diabetika, alergika nebo pro někoho s bezlepkovou dietou? Určitě je vás ale mnoho, kteří máte mnoho zkušeností s "dietními vánocemi" a že se třeba o recepty i zkušenosti ochotně podělíte.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser