Středa: Diety a Vánoce

21. prosinec 2016

Jak řešíte vánoční jídelníček, pokud musíte dodržovat nějaké diety? Chystáte vánoční cukroví, i když máte třeba cukrovku nebo alergii na ořechy? Hlídáte si vysoký cholesterol a šetříte například nemocný žlučník i o svátcích, nebo to risknete a řeknete si, že jednou za rok na Vánoce přece trocha majonézy nevadí?

Upravujete vánoční jídelníček, pokud je v rodině třeba někdo, kdo něco z tradičního jídelníčku nesmí a vy ostatní ano? A pokud jste se k dietním jídlům dostali až postupem času, jak jste si zvykali na změnu? Máte nějaké tipy a recepty na zdravý a dietní vánoční jídelníček?

V mnoha časopisech vychází spousta receptů na vánoční cukroví, ve kterých se nešetří máslem, cukrem, ořechy, čokoládou a dalšími ingrediencemi, které ne každý snese a ne každý je může konzumovat.

Znáte recepty na cukroví pro diabetika, alergika nebo pro někoho s bezlepkovou dietou? Určitě je vás ale mnoho, kteří máte mnoho zkušeností s "dietními vánocemi" a že se třeba o recepty i zkušenosti ochotně podělíte.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.