Středeční Noční linka: Prázdniny u babičky a dědečka

7. červenec 2021

Jak na ně vzpomínáte? Kde jste je jako malí prožívali a jak? Čím jste se jako děti bavili, co vás babička s dědou naučili? Také máte o prázdninách vnoučata ? Jak je zabavíte? Jaký program jste pro ně vymysleli? Podaří se vám je dostat od mobilního telefonu a počítače do lesa,na borůvky nebo za jinou zábavou? 

Mají prázdniny u vás svá pravidla, třeba co se týká používání počítače a nebo denního režimu?

Vzpomínky na prázdniny u babičky a dědečka jsou zřejmě pro každého milé. Budeme rádi, když se o ně s námi podělíte v dnešní Noční lince s Karlem Sladkým.

Základem pro úspěšné prázdniny s vnoučaty je ale i příprava. Při rodinné poradě, která může v krajním případě probíhat i po telefonu, by měl každý říct svá přání, nápady a představy. Také by měla být stanovena určitá pravidla. Ať už jde o sledování televize, používání mobilního telefonu, počítače, pojídání sladkostí nebo večerky.

Někteří psychologové radí, aby si i prarodiče prosadili vlastní pravidla hry. U babičky a u dědečka jsme v jiné domácnosti. Tady se u jídla na televizi nedívá, i když to maminka doma běžně povoluje. Na druhou stranu jsou prázdniny a tak můžeme dětem dopřát i více volnosti. Je to na každém.

Také moderátor Karel Sladký považuje prázdniny u babičky a dědečka za nejkrásnější. Trávil je na severním Plzeňsku a babička ho naučila starat se o hospodářství-zvířata. Děda ho zase zdokonaloval v jízdách na motorce a učil ho lásce k přírodě - poznávat les, rostliny, houby. Byly to nádherné časy.

A jaké vzpomínky máte na prázdniny u babičky a dědečka vy a je složitější zabavit dnešní děti nebo si s tím hravě poradíte? Na Vaše příběhy a vyprávění se už teď těší moderátor Noční linky Karel Sladký. K tématu mu můžete napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autoři: Karel Sladký , baj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, šéfredaktorka Radia Wave

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.