Středeční Noční linka: Předpovědi, které vyšly a pověry, které se naplnily

27. duben 2022

Nikoliv ty meteorologické (ačkoliv o jejich úspěšnosti by se také dalo mluvit dlouze), ale přepovědi, které vám sdělila kartářka, babské prognózy budoucího pohlaví vašeho potomka, zasvěcené věštby nejbližšího okolí („Já ti to říkala, neměl sis ji brát!”).

Naplnila se ve vašem životě nějaká pověra, předpověď? Ať už budete dnešní Noční linku s Borkem Kapitančikem poslouchat za volantem, v přítmí vaší ložnice nebo pod příkrovem naprosté tmy, pojďme dnes na chvíli věřit tomu, že černá kočka přes cestu je jasná stopka, že cikánka, která četla z ruky vaší babičce přesně věděla, jak její život půjde, že…

Těch příběhů na téma stoprocentní předpověď a potvrzená pověra máte jistě plno. Zavolejte na 731 800 900, napište na rozhlas.cz/linka a podělte se o ně!

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...