Středeční Noční linka: Slovem můžeme v životě pohladit, ale i ublížit

20. květen 2020

Vzpomenete si na moment, kdy vás slovo dokázalo pohladit, potěšit, vrátit radost, přinést naději? A kdy vás naopak nevhodně volená slova dokázala zranit, zarmoutit? Kdy jste si v životě uvědomili sílu slova? Nestačili jste v životě někomu slovem poděkovat a víte, že by si to zasloužil? 

Používáme dostatečně slova díků - děkuji, prosím a nebo jimi až příliš šetříme? A omluvili jste se někdy za něco, co jste řekli a byla to chyba? Nasloucháte a nebo spíš mluvíte?

Člověk dostal dar řeči. Vyřčené slovo se ale nedá vrátit zpět. Jazyk je pádnější zbraň než meč. O síle slova toho bylo napsáno hodně. Slovem lze léčit, lze jím ale i zranit. Dobře volená slova dokáží zázraky. Na druhou stranu ale dokáží i bolestivě zasáhnout.

Každý z nás se určitě mnohokrát v životě přesvědčil o tom, že slovo má obrovskou sílu. Na vaše slova se těší moderátor Noční linky Karel Sladký. Můžete mu k tématu napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autoři: Karel Sladký , baj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.