Traktůrek z velké jarní soutěže Českého rozhlasu zná vítěze a dostal jméno Pepa

10. květen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Zleva: Zdeněk Novák, vedoucí zastoupení Honda ČR; Zdeněk Levý, ředitel Českého rozhlasu Karlovy Vary a Plzeň; Jiří Cina, výherce

Vítězem velké jarní soutěže a šťastným majitelem zahradního traktůrku Honda v hodnotě 120 tisíc korun se stal Jiří Cina z Vintířova na Sokolovsku. Traktůrek má od pondělí zaparkovaný ve své garáži a dal mu jméno Pepa.

„Ty jo, bomba, vyhrál jsem, to jsem moc rád. Bude s ním jezdit děda,“ to byla první slova šťastného výherce, kterému bezprostředně po vylosování pogratulovali moderátor Artur Kubica spolu s ředitelem Regionálního vysílání Českého rozhlasu Janem Mengerem.

Traktůrek jsme výherci společně s partnerem soutěže, společností BG Technik, dopravili až domů. „Vězte, pane Cino, vyhrál jste traktůrek, který patří ke špičce na trhu. Přeji vám hodně posekaných čtverečních metrů trávy. Ať vám dobře slouží,“ poblahopřál za společnost BG Technik její zástupce Zdeněk Novák.

Soutěž probíhala od 6. do 30. dubna. V každém soutěžním kole položil moderátor Artur Kubica volajícímu posluchači vědomostní otázku, která se týkala zahrádkaření a kutilství. Pokud posluchač na tuto otázku odpověděl správně, vyhrál vybrané zahradní nářadí a roční předplatné časopisu Zahrádkář, a navíc postoupil do závěrečného slosování o zahradní taktůrek značky Honda v hodnotě 120 000 korun.

Z celkem 19 soutěžních kol nakonec vzešlo 18 finalistů, v jediném případě soutěžící na položenou otázku neodpověděli správně. „Byl jsem si jistý, že vyhraju. Modlil jsem se, měl jsem pak obrovskou radost,“ neskrýval své nadšení novopečený majitel traktůrku Jiří Cina.

Moderátor Artur Kubica navrhl výherci, aby stroj pojmenoval po regionálním řediteli Českého rozhlasu „Honza“. Jiří se ale nakonec rozhodl, že to bude Pepa po dědovi.

autoři: Jana Strejčková , nkr | zdroj:
Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová