U citronů si dejte pozor na správné skladování – pokojová teplota jim nesvědčí
Citron je tvořen z 90 % z vody a je plný vitaminů, vlákniny a je zejména zdrojem vitaminu C. Má silné antioxidační účinky, obsahuje draslík, který napomáhá snižovat krevní tlak. Pomáhá při kardiovaskulárním onemocnění i v boji s virovým onemocněním.
Trávení vám zlepší citronová dužina. Obsahuje nejvíc vlákniny, a dokonce i pektin – byla by chyba spotřebovat jen šťávu, i když se u toho možná budete malinko šklebit.
Co rychle zažene začínající bolest v krku? Šálek horké vody s citronem. Trvanlivost citronů ovlivňuje skladování. Při pokojové teplotě ztrácejí po týdnu vlhkost, začínají se vysušovat a tvrdnout. Vložte je proto do misky s vodou a dejte do lednice. Stejně dobře jako voda funguje i vzduchotěsný plastový sáček.
Související
-
K jarní očistě těla pomůžou obyčejná voda, citron a kroupy, říká výživová poradkyně Dagmar Lužná
Když do jídelníčku přidáte kvašené zelí a dušenou zeleninu, vynecháte bílé pečivo, buchty, sladkosti a přemíru mléčných výrobků, můžete se nejen zbavit nadbytečných kil...
-
Citrón květinové vazbě sluší. Zkuste si vyrobit jednoduchou citrónovou vázičku
Napadlo by vás přidat citrón do letní květinové vazby? Známý český florista Petr Kopáč takový nápad měl. Do studia přinesl svěží letní žlutobílou citrónovou dekoraci.
-
Řapíkatý celer obsahuje víc vitamínu C než citron. Zkuste si na něm udělat dušená kuřecí stehna
Zeleninu prospívající krevnímu tlaku i diabetikům, by do svého jídelníčku měli zahrnout nejen ti, kteří se snaží zhubnout. Je plná vitamínu C. Řeč je o řapíkatém celeru.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.