Úterní Noční linka: Máte svého hrdinu?

30. říjen 2018

Máte ve svém okolí, ve své rodině, či na pracovišti někoho, koho byste ocenili za jeho odvahu? Za statečnost? Za schopnost přestát s čistým štítem řadu životních peripetií?

Na případy mimořádného hrdinství se snaží také letos upozornit Cena Michala Velíška. Vybírat ze tří finalistů toho nejodvážnějšího jste mohli do neděle 28. října. Nominovat někoho ale může kdokoliv z vás po celý rok. Porota pak vždy na podzim vybere trojici finalistů. Kritériem je, že se jejich čin má co nejvíc podobat tomu Michala Velíška.

Připomenu, že to byl střihač televize Nova, který se v roce 2005 zastal napadené ženy na Karlově náměstí v Praze. Útočník po něm vystřelil a Velíšek svým zraněním potom podlehl v nemocnici.

Pojďme ale v Noční lince vzpomenout také na lidi, kteří třeba neprožily takové vyhraněné okamžiky ve svém životě, ale velké ocenění by si zasloužili třeba za to, že při nás celý život stojí, že nás nikdy nezradili, že nikdy nezaprodali svou čest a zachovali si vlastní tvář. Znáte někoho, koho byste rádi ocenili v Noční lince?

autor: zos
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.