Úterní Noční Linka: Měli jste/máte svoji dobrou partu?

24. leden 2023

Měli jste v děství svoji partu kamarádů, kamarádek, se kterými jste trávili čas? Kluci dělali rošťárny a podnikali dobrodružné výlety. Děvčata si svěřovala svá tajemství a společně pokukovala po chlapcích. A vydržela vám parta do dospělosti? Našli jste v dospělosti novou partu přátel, se kterými se dá leccos prožít?

Před 115 lety sir Robert Baden Powell založil ve Velké Británii první chlapeckou skautskou skupinu na světě The Boy Scouts. A na prvním skautském táboře se mu pak potvrdilo, že děti, i když mají mezi sebou velké společenské rozdíly, si rozumí a hrají si spolu jako bratři.

Skautské hnutí se rozšířilo do celého světa. Mezi skauty bývá dobrá parta a to je něco, co mladé přitahuje. Možná, že právě vás skauting minul, ale přesto jste svoji prima partu jako mladí i jako dospěli měli a nebo máte. Co jste společně s partou prožili?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.