Úterní Noční linka: Místa našeho dětství

20. říjen 2020

Jaká jsou nejoblíbenější místa vašeho dětství? Jaké máte na ně vzpomínky? A byli jste se jako dospělí na ta místa podívat? Vrátili jste se? Co se změnilo?

Každý jsme odněkud a každý z nás tu a tam vzpomíná, na místa, která byla svědkem našich prvních krůčků a později třeba i lumpáren. Na místa, kde jsme trávili prázdniny, na místa, kde jsme se vždy cítili bezpečně, radostně, zkrátka kde nám bylo hezky. Mnozí se několikrát v životě stěhovali, ale třeba na prázdniny u babičky někde u lesa či rybníka se zapomenout určitě nedá. Na která oblíbená místa svého dětství vzpomínáte a jak se ta místa změnila?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.