Úterní Noční Linka: Největší dětská dobrodružství

31. leden 2023

Pamatujete na vaše největší dětská dobrodružství, která jste jako malí prožívali? Kde to bylo, s kým a kolik vám bylo let? A zůstal vám smysl pro dobrodružství i v dospělosti?

Měsíc leden 2023 končí a my jsme si v jeho polovině připomínali také Jaroslava Foglara a jeho Rychlé šípy. Uplynulo totiž 84 let, kdy v časopise Mladý hlasatel začal vycházet Foglarův kreslený seriál. Rychlé šípy nabraly brzy na popularitě a spousta fanoušků mohla roky sledovat dobrodružství pětice kamarádů.

Pojďme v Noční lince zavzpomínat na vaše dětská dobrodružství. Dnešní děti se nejčastěji pohybují mezi místy, kde jsou vždy v přítomnosti dospělých a pod kontrolou. A hlavně ve městě dnes opravdu není mnoho míst, kam se mohou vydat a být odkázány samy na sebe.

A určitě pamatujete, že dříve to bylo jiné, bylo normální, že řada rodičů o svých dětech třeba celé odpoledne neměla ponětí a dobrodružství se dala zažít opravdu spousta. Na která dětská dobrodružství vzpomínáte vy?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?