Úterní Noční linka: Odloučení a návraty

14. duben 2020

Byli jste někdy, ať už dobrovolně, nebo nuceně, opravdu dlouhý čas vzdáleni od svých blízkých? Ať už z důvodu nemoci, dlouhého zahraničního pracovního pobytu, nebo jste jako velmi mladí pobývali převážnou část roku na internátě, protože domů to zkrátka bylo příliš daleko? Jak jste zvládali dlouhé odloučení od rodiny, partnera a jaké pak byly návraty?

Dlouhé odloučení od rodiny bývá těžké pro obě strany. Bohužel v našich životech mnohdy nastanou situace, kdy se zkrátka nemůžeme rozhodnout jinak. Pro někoho odloučení vznikne povinnou pracovní cestou, jiného čeká dlouhá hospitalizace v nemocnici, před dalšího se postaví zajímavá životní zkušenost, které jednoduše nemůže říci ne. A co třeba odloučení ve vojenských rodinách, kde partner odjíždí na dlouhé mise, často nasazuje život a doma jej čeká žena s dětmi. Jak zvládnout čas, který musíme trávit bez našich blízkých s nonšalancí a úsměvem? A jak potom uzvládnout návrat, protože ani takové návraty po dlouhé době, kdy je třeba se znovu sžít, nemusejí být úplně jednoduché? Máte takovou zkušenost?

autor: zos
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...