Úterní Noční linka: Otec u porodu

5. leden 2021

V praxi sice neuskutečnitelné, myšlenka to však pro někoho může být lákavá. Vrátit čas...

Zřejmě ta nejradostnější chvíle každého partnerského vztahu je narození dítěte. Kladli jste si otázku, zda chcete být s partnerkou u porodu? Tuto otázku si klade během těhotenství nejeden budoucí tatínek. Většinou ho trápí pochyby, zda bude pro partnerku skutečně přínosem a zda pohled na krev a vyčerpanou ženu zvládne.

Představme si takového váhajícího otce – co byste mu řekli? Že přítomnost otce u porodu vede k intenzivnějšímu vztahu otce s novorozencem? Že zkušenosti a prožitky partnerů z porodu mají pozitivní vliv na jejich další soužití? Nebo naopak, že s ním budou mít porodníci větší starosti než s rodičkou a že jako žena nechcete, aby byl přítomen zrodu potomka?

Ať už tu velkou chvíli máte za sebou, nebo vás teprve čeká, o tom, jaká je a co všechno může způsobit přítomnost otce u porodu, o tom všem si dnes řekneme v Noční lince s Borkem Kapitančikem.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová