Úterní Noční linka: Přiznali byste svému dítěti vaše hříchy z mládí?

22. červen 2021

První cigareta, první alkoholové opojení, poprvé za školou. Jestlipak i Vy vzpomínáte na nějaké ty hříchy z mládí? Má cenu své „hříchy mládí" před potomky skrývat, anebo vás takové historky naopak ještě více sblíží?

Ruku na srdce. Kdo z nás si na základní škole nikdy nezapálil cigaretu, neopil se na středoškolském večírku, nezkoušel jezdit načerno tramvají, nebo projezdit v šestnácti republiku stopem, aniž by to rodiče věděli? Téměř každý má vzpomínku na nějaké to mladické dobrodružství, které by u svých dětí ale viděl nerad a nerad o něm hovoří.

Psychologové ovšem radí - nezapírat. Tvrdí, že vaše stará dobrodružství vám v očích ratolestí neuškodí. Naopak, možná se na vás podívají jinýma očima a nudný dospělák najednou bude pro dítě jakoby polidštěn. Je tedy lepší vlastní hříchy mládí netajit a být i v jejich zvládnutí a schopnosti nést následky dítěti příkladem? Existují ale i taková selhání, se kterými se vám svěřovat nechce?

Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...