Úterní Noční linka: Speciální schopnosti

30. listopad 2021

Být to jen v nadsázce, mohli bychom za speciální schopnost označit třeba sklon k tomu, že kdykoliv zasednete před televizní obrazovku, zrovna na všech kanálech běží reklamy.

Někdo dostal do vínku hudební sluch (a jsou prý i takoví, kteří třeba akordy vnímají jako barvy), jiný schopnost luštit sudoku jako když bičem mrská. Někdo je jako pověstný seriálový šikula MacGyver a je schopen pomocí kapesního nože a svíčky postavit v džungli vodní turbínu, jiný z hlavy řeší matematické příklady, nad nimiž se ostatní zapotí i s kalkulačkou.

Všimli jste si u sebe nějaké opravdu zvláštní schopnosti? Pomohla vám nějaká speciální vlastnost v zapeklité životní situaci? Posluchačky a posluchači si váš příběh na toto téma v dnešní Noční lince s Borkem Kapitančikem jistě rádi poslechnou.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.