Úterní Noční Linka: Zvíře, na které nezapomenu

25. srpen 2020

Na jaké zvíře nikdy nezapomenete? A proč ho stále máte v paměti? Pomohlo vám v těžkých situacích, zachránilo vám život nebo naopak vy jemu? Bylo to zvíře, se kterým jste vyrůstali, s kterým máte spojené své dětství? Je to zvíře, které bylo divoké, ale na vás si tak zvyklo, že se k vám vrací a nebojí se?

Během života většině lidí vstupuje do životního prostoru řada zvířat. Možná bydlíte na vesnici a chováte užitková zvířata, s některými, ať už jsou to králíci, drůbež, či holubi dokonce jezdíte po výstavách a jste na ně právem pyšní. A druzí zase pustili zvíře do své nejtěsnější blízkosti, protože pejsek, kočka, papoušek, želva či králíček se stali vaším domácím kamarádem. Ať už je to tak, či onak, milovníkům zvířat se většinou stává, že na některé se prostě nedá zapomenut. Natolik nám přirostlo k srdci, že je máme pořád v paměti, schováváme si jeho fotografie a hledáme jemu podobné následovníky. Měli jste ve svém životě také vy zvíře, na které nezapomenete? A proč?

autor: zos
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.