Úterý: Aby nám bylo krásně na Zemi...

22. duben 2014

Co krásného, něžného a milého jste v poslední době viděli kolem sebe na naší planetě Zemi? Rozkvetlé stromy, narozená mláďata, veselé děti, vzdálené hory, modrou oblohu bez smogové clony? Pojďme si povídat o všem krásném, co nám dává naše planeta, kterou si musíme chránit. Děláte také vy něco pro ochranu životního prostředí? Čím děláte naši planetu hezčí?

22. duben každoročně patří naší planetě. Je to Den Země. V moderním pojetí ekologicky motivovaný svátek, upozorňující lidi na dopady ničení životního prostředí. Dnes slaví Den Země víc jak miliarda lidí ve 175 státech světa. Den Země se tak stal největším sekulárním svátkem, který slaví lidé společně na celé planetě bez ohledu na původ, víru či národnost. A tak si dnes v noci povídejme právě o tom, jak krásná je naše planeta a co dobrého jste pro ni právě vy někdy udělali.


autor: zos
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.