Úterý: Čarodějnice a čarodějové v nás

30. duben 2013

Dokážete druhého člověka okouzlit? A čím? A jestlipak někdy někdo učaroval vám? Máte v sobě magické schopnosti - třeba - umíte pracovat s energií? A je to vůbec možné? Čaroděje - čarodějnici prý v sobě máme každý z nás. Co dokáže právě ta ve vás?

Noc z 30. dubna na 1. května byla pokládána za magickou. Lidé věřili, že tuto noc se čarodějnice slétají na čarodějnický sabat a temné síly mají největší moc - ovládají také nás,běžné lidi? Někdy se člověk nestačí divit, když např. ve vyhrocených situacích zjišťuje, čeho všeho je schopen - v pozitivním,nebo negativním smyslu. Ostatně - i magie může být černá, ale i bílá. A magické schopnosti prý má v sobě od určitého věku každá žena, možná i muž.


Svůj příběh můžete Zorce zavolat do studia telefonem na číslo 731 800 900.


autor: zos
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.