Úterý: Co rádi čtete?

10. prosinec 2013

Čtete? Pokud ano - co čtete rádi? Zábavné časopisy, internetové články? Nebo stále ještě rádi vezmete do ruky knihu? Máte knihu, ke které se vracíte - třeba když vám není nejlépe. Dokáže vás taková knížka povzbudit?

Legendární časopis Playboy, který založil Američan Hugh Hefner, patří k nejslavnějším časopisům pro muže. Premiérové číslo, kterého se prodalo přes 54 tisíc kusů, vyšlo ve Spojených státech 10. prosince 1953 a jeho titulní stranu zdobila slavná Marilyn Monroe. Dnes tištěná média ustupují internetu, knihy bývají zpracovávány na CD nosiče... Ale přeci jen - nemáte pocit, že sednout si a listovat knihou má své nezaměnitelné kouzlo?


autor: zos
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.