Úterý: Komici na jedničku!

18. březen 2014

Máte rádi komiky a klauny? Chodili jste na klauny rádi do cirkusu? Nebo vás spolehlivě rozesmějí televizní skeče? A dokážete použít humor jako lék na rány života?

Na téma humor existuje nepřeberně citátů, třeba „Humor je nejlepší náplast na rány života“, „Je ztracený každý den našeho života, kdy jsme se nezasmáli“ a našla by se řada dalších. Co spolehlivě rozesměje právě vás? A co třeba návštěva cirkusu? A jestlipak vám humor pomohl překlenout některé těžké životní situace? A kteří králové humoru jsou pro vás nezapomenutelní?


autor: zos
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.